Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

Aktuální čas

Sestavuji aktuální kalendář ...

Tento i původní web
navštívilo tolik návštěvníků:[CNW:Counter](údaj je pouze orientační)

České dráhy pořídí zbrusu nové i ojeté vagony

ČESKÁ REPUBLIKA - Češi se mohou těšit na nejmodernější osobní vozy v Evropě. Pro své dálkové linky je u konsorcia Siemens-Škoda objednaly České dráhy, z Rakouska pak odkoupí dalších 41 rychlíkových vozů.

Oba kontrakty vyjdou České dráhy na téměř 3,5 miliardy korun. První nové vozy se objeví do tří let, ojeté pak ještě letos...

 

Jedete do Brna? Na hlavní nádraží nedojedete

BRNO - Už za týden v pondělí 16. července začnou na brněnském hlavním nádraží práce, které omezí vlakový provoz v jihomoravské metropoli. Začíná totiž plánovaná oprava železničních mostů přes Hybešovu a Křídlovickou ulici.

Během pětiměsíční výluky budou některé vlaky od září začnou opět využívat dolní nádraží, kde již začaly první stavební úpravy...

 

Hvozdnický expres se těší oblibě cestujících

OPAVA - Turisticky vyhledávaný Hvozdnický expres, který spojuje Opavu a Svobodné Heřmanice, i letos brázdí koleje. Provoz vlaku od počátku finančně podporuje i město Opava. Letos budou vlaky jezdit do 30. září.

Vlakem se lze svézt například k vodní nádrži Šífr, která je od nádraží ve Svobodných Heřmanicích vzdálená takřka pár kroků...

 

Vlaky častěji neoprávněně projíždí návěstidla

ČESKÁ REPUBLIKA - Generální ředitel Správy železniční dopravní cesty Jiří Svoboda je znepokojen velkým počtem případů projetí vlaků kolem návěstidla zakazujícího jízdu, a proto se obrátil na železniční dopravce.

V dopise apeloval na to, aby především strojvedoucí vlaků dodržovali důležité příslušné předpisy Správy železniční dopravní cesty...

 

ČD soutěží 50 regionálních elektrických vlaků

ČESKÁ REPUBLIKA - České dráhy koupí až 50 moderních elektrických jednotek pro regionální dopravu. Kontrakt uzavřený s vítězem soutěže umožní pružně reagovat na objednávku krajů při zajištění obslužnosti v regionech.

Navíc bude možné brzy po uzavření kontraktů na dopravní služby nasadit nová komfortní vozidla do běžného provozu...

 
Více článků...

Naši mediální partneři:

    

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy působící v dopravě:

20160301 banner down 01 20160301 banner down 02 20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak několik tisíc návštěvníků? Napište nám na mail marketing@vlcoun.cz a dozvíte se více!