Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

Aktuální čas

Sestavuji aktuální kalendář ...

Tento i původní web
navštívilo tolik návštěvníků:[CNW:Counter](údaj je pouze orientační)

České dráhy zrenovují další staré lokomotivy

PRAHA - V rámci péče o železniční technické dědictví se rozhodly České dráhy vrátit na koleje dvě lokomotivy. Jde o populární čtyřkolák řady 434 a zástupkyni první v Československu zkonstruované řady parních lokomotiv. 

Pokud práce dopadnou tak, jak počítá harmonogram, s historickými lokomotivami bychom se mohli svézt již příští rok...

 

V Kolíně vykolejila souprava, škoda 8 milionů

KOLÍN - Páteční vykolejení čtyř vagonů posunovaného vlaku řeší pracovníci Drážní inspekce. Doprava na železniční trati byla zastavena jen na několik hodin, i tak některé vlaky musely jet odklonem.

Škoda na trati byla předběžně vyčíslena na osm milionů korun, dalších pět milionů vyčíslili Drážní inspektoři škodu na vlaku...

 

SŽDC dokončila opravu mostů v Mikulášské

PLZEŇ - Poslední dlouhodobá tramvajová výluka skončila, tramvaje a ostatní doprava se tak v závěru srpna vrátila pod železniční mosty v Mikulášské ulici v Plzni. Stavbaři nyní provádí dokončovací práce.

Cestující nejen v městské, ale především v železniční dopravě tak již mohou být v klidu, období stavebních výluk pozvolna končí...

 

Stále více cestujících si vybírá k cestě RegioJet

PRAHA, MORAVA - Vlaky RegioJet cestovalo v České republice za první půlrok cirka 2,76 miliónu cestujících, což je o 26 procent více, než loni. RegioJet tak z hlediska počtu přepravených cestujících pokračuje v růstu.

Celkově vlaky RegioJet cestovalo během prvního pololetí o přibližně 600 tisíc cestujících více než za stejné období předchozího roku...

 

Na nových zastávkách vlaky zastaví do tří let

PRAHA - Do konce roku 2021 se zlepší dostupnost Prahy 10 vlakovou dopravou. Umožní to dokončení stavby za více než 4 miliardy korun, kterou v minulých dnech zahájila Správa železniční dopravní cesty.

Vlaky z jihu Čech budou nově využívat čtyřkolejnou trať, na které vznikne stanice Praha-Zahradní Město a zastávka Praha-Eden...

 

Koženky má nahradit 90 zbrusu nových vagonů

ČESKÁ REPUBLIKA - České dráhy pokračují v modernizaci dálkových vlaků. Jako náhradu starých vagónů, které v běžném provozu již dosluhují, poptávají výrobu dalších 90 moderních osobních vozů.

Od vítěze tendru budou vagony odebírat podle skutečných potřeb provozu a uzavřených kontraktů na dopravní obslužnost...

 

Příští rok zastaví v Pardubicích více Pendolin

PARDUBICE - V jízdním řádu 2019 se do Pardubic vrátí více spojů SC Pendolino. Více vlaků přijede do Pardubic díky opravě sedmého rychlovlaku a finále modernizace interiérů všech jednotek.

Havarované Pendolino bylo poškozeno před třemi lety při nehodě ve Studénce, modernizace ostatních začala loni na jaře...

 

Staré žabotlamy dojezdí, poputují do muzea

PRAHA - Končí éra úspěšných elektrických jednotek řad 451/452 přezdívané pantograf či žabotlam. V pátek 10. srpna je plánovaný poslední den pravidelného provozu poslední jednotky 451.025-26.

V sobotu 11. srpna se pak tato vlaková jednotka vydá na cestu do depozitáře Národního technického muzea v Chomutově...

 

Nádraží v Kynšperku má opravenou budovou

KYNŠPERK NAD OHŘÍ - Opravená výpravní budova železniční stanice Kynšperk nad Ohří se pyšní novou fasádou, okny či přístřeškem, za čtyři roky proběhne přestavba kolejiště a definitivní řešení veřejných prostor.

V Karlovarském kraji nyní probíhá ještě jedna významnější rekonstrukce nádražní budovy, a to v Sokolově. Skončit má v září...

 

Přejezd ve Studénce může nahradit podjezd

STUDÉNKA - Železniční přejezd ve Studénce, na kterém došlo před třemi lety k vážné nehodě, při níž umírali cestující, bude pravděpodobně již za dva roky nahrazen podjezdem. Usiluje o to Správa železniční dopravní cesty.

Stavba, včetně nutného výkupu některých pozemků a vybudování přeložek si vyžádá investici ve výši 700 milionů korun...

 

Naši mediální partneři:

    

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce působící v dopravě:

  20160301 banner down 02 20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak několik tisíc návštěvníků? Napište nám a dozvíte se více!