Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

Aktuální čas

Sestavuji aktuální kalendář ...

Tento i původní web
navštívilo tolik návštěvníků:[CNW:Counter](údaj je pouze orientační)

Plzeňští řidiči díky jednání dostanou přidáno

PLZEŇ - Po dlouhých jednáních trvajících přes rok dospělo představenstvo Plzeňských městských dopravních podniků k dohodě s odborovými organizacemi o prodloužení kolektivní smlouvy o pět let až do roku 2025.

Na základě dohody o mzdovém růstu bude v roce 2019 mzda navýšena o 10 procent a v roce následujícím o dalších 10 procent...


Řidiči příští rok dostanou přidáno 10 procent (6. července 2016, Jakub Klimeš).

V dalších letech, až do roku 2025 včetně, bude vždy navýšena o zaokrouhlenou inflaci plus jedno procento. "Věřím, že se navýšení mezd pozitivně promítne do řešení vážných problémů s nedostatkem řidičů, s nimiž se Plzeňské městské dopravní podniky, ostatně podobně jako dopravní podniky v mnoha jiných městech, již delší dobu potýkají," informoval po podpisu smlouvy plzeňský primátor Martin Zrzavecký.

"Předpokládám, že vyšší mzdy budou stávající řidiče motivovat, aby u Plzeňských městských dopravních podniků setrvali, a přilákají i další zájemce o tuto profesi, a že personální posílení následně přispěje ke zkvalitnění městské veřejné dopravy v Plzni," dodal primátor.


Přidáno dostanou i trolejbusáci (8. července 2016, Jakub Klimeš).

Kromě mzdového růstu mohou řidiči počítat od nového roku se zvýšením příplatku za práci o sobotách a nedělích na 70 korun. Od roku 2021 dojde k navýšení příspěvku na penzijní připojištění z dosavadních 1000 korun měsíčně na 1500 korun měsíčně. Ostatní benefity dané kolektivní smlouvou zůstávají zachovány.

"Chtěli bychom poděkovat všem zainteresovaným, včetně politické reprezentace města, za racionální a vstřícné jednání," řekli ve shodě předsedové obou odborových organizací Robert Pašek a Emanuel Veselý. "Věřím, že uvedená dohoda je dobrým základem pro dlouhodobé stabilní fungování naší společnosti," doplnil závěrem předseda představenstva Plzeňských městských dopravních podniků Michal Kraus.


Kolektivní smlouva byla uzavřena po ročním jednání (30. června 2016, Jakub Klimeš).

Plzeňský kraj teď

zdroj: http://plzen.cz/

zdroj: http://www.chmi.cz/

Počasí Plzeň - Slunečno.cz

Redakce Plzeň:

210 vysocina
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček
- Jakub Klimeš

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Plzeň na youtube:

Ptáme se vás:

Je správné zvýhodnění jízdného žáků, studentů a seniorů starších 65 let poskytnutím slevy 75%?
 

Naši mediální partneři:

    

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce působící v dopravě:

  20160301 banner down 02 20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak několik tisíc návštěvníků? Napište nám a dozvíte se více!