Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

Aktuální číslo

Z čísla 3/2017 vybíráme:
- Czechbus již posedmé
- Nízkopodlažní Olomouc
- Stávka regionálních dopravců
- Liberecký přesmyk
- a tradičně také aktuality...

Aktuální čas

Sestavuji aktuální kalendář ...

Tento i původní web
navštívilo tolik návštěvníků:[CNW:Counter](údaj je pouze orientační)

Městský dopravní podnik Opava má nové logo

OPAVA - Po několika letech se Městský dopravní podnik rozhodl a výrazně omladil své logo. To je tak nyní tvořené písmeny obecně známé zkratky MDPO. Na trolejbusech i budovách vypadá moderně a vzdušně.

Náklady na jeho přeměnu přitom vyšly pouze na několik tisícovek. Nové logo je již na všech trolejbusech a autobusech...

 

Rekonstrukce estakády Bazaly omezuje MHD

OSTRAVA - Rekonstrukce estakády Bazaly vzbudila mezi dopravními nadšenci otázky, proč je na linkách 103 a 105 nasazena náhradní autobusová doprava. Někteří naráží na nedostatek řidičů, jiní na bezpečnostní opatření.

Dopátrat se ale jasného důvodu není jednoduché. Jisté je jen to, že rozhodnutí o nasazení autobusů vydala ostravská radnice...

 

Den otevřených dveří v Opavě byl letos pestrý

OPAVA - Svezení se historickými trolejbusy, nahlédnutí do zázemí vozovny nebo bohatý doprovodný program zlákal stovky návštěvníků do areálu vozovny v Kylešovicích, kde se uskutečnil Den otevřených dveří.

Historické trolejbusy a autobusy, průjezd myčkou či nasazování sběračů byly v kombinaci s pěkným počasím velkým lákadlem...

 

Českobratrskou ulicí již opět frčí trolejbusy

OSTRAVA - Trolejbusy již tři týdny projíždí opravovanou Českobratrskou ulicí. Dopravní tepna prochází od jara zásadní rekonstrukcí, která navázala na dvouletou přeměnu Nádražní ulice.

Mimo provoz tak stále zůstává zastávka Husův sad, která bude od listopadu umístěna obousměrně u Evangelického kostela...

 

Absorbérů hluku se dočkají Výškovice i Poruba

OSTRAVA - Kolejové absorbéry, které od konce srpna tlumí hluk z projíždějících tramvají na Frýdantských mostech, by město rádo osadilo také do Výškovic, na Porubu a do Plzeňské ulice.

V pondělí to uvedl ostravský radní pro dopravu Lukáš Semerák s tím, že radnice čeká na výsledky zkušebního provozu...

 

Část Nádražní dostává nové kolejnice i pražce

OSTRAVA - Z důvodu rekonstrukce tramvajové tratě mezi zastávkami Křižíkova a Muglinovská nejezdí od pondělí tramvaje na Hlavní nádraží a Hlučínskou. Výluka je v polovině, linky se sem vrátí v úterý.

Kromě toho až do října musí cestující počítat také s náhradní autobusovou dopravou na vybraných spojíc linky číslo 14...

 

Ostravské trolejbusy velkolepě oslaví 65 let

OSTRAVA - Ostravský dopravní podnik si v sobotu 9. září připomene krásné 65. výročí zahájení trolejbusové dopravy. Během oslav zpřístupní areál vozovny v Sokolské ulici a na linku 101 nasadí trolejbusy 14Tr a 15Tr.

Nadějné vyhlídky trolejbusy v Ostravě ale nemají. V horizontu 15 až 20 let je mají zčít nahrazovat výkonné elektrobusy...

 

Do Českobratrské ulice se v září vrátí MHD

OSTRAVA - Trolejbusy a autobusy městské dopravy se od neděle 3. září vrátí do Českobratrské ulice. Zatím ale nebudou zastavovat v zastávce Husův sad, kde dělníci budou dokončovat dlažbu chodníků.

Ulice by měla být hotová a předána k užívání až koncem listopadu. Do té doby musí obyvatelé počítat s dílčími omezeními...

 

Ještě letos zaplatíte kartou i v autobusech TQM

OPAVA - Zařadit se mezi dopravce, u kterých lze jízdné platit bezkontaktní platební kartou, plánuje v letošním roce opavské TQM. Původně to chtěl cestujícím nabídnout v létě, ale nakonec nechce nic uspěchat.

TQM vyčkává na konkrétní požadavky Moravskoslezského kraje ohledně výběrového řízení na zajištění dopravní obslužnosti...

 

Dalších osm Crosswayů pořídilo opavské TQM

OPAVA - Osm zbrusu nových autobusů omladilo vozový park společnosti TQM. Dvanáctimetrové autobusy, které dodala společnost Iveco, jsou vybaveny dvěma samostatnými ovládáními klimatizace, což cestující ocení.

Dopravce TQM tak v současné době disponuje celkem 27 autobusy Iveco Crossway, které jsou mezi řidiči oblíbené...

 

Moravskoslezský kraj teď

zdroj: http://panorama.ostravainfo.cz/

zdroj: http://panorama.ostravainfo.cz/

Počasí Ostrava - Slunečno.cz

Redakce Ostrava:

214 moravskoslezsky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček
- Ondra Kašpárek
- Martin Grussmann

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ostrava na youtube:

Ptáme se vás:

Souhlasíte se zákazem kouření na zastávkách městské dopravy?
 

Naši mediální partneři:

    

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy působící v dopravě:

20160301 banner down 01 20160301 banner down 02 20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak několik tisíc návštěvníků? Napište nám na mail marketing@vlcoun.cz a dozvíte se více!